Влада кольору | Завжди корисна і актуальна інформація ➨ Будь у тренді разом з б'юті блогом online салоноу ✂ SYOSS

Влада кольору

Ми не завжди замислюємося над тим, наскільки велику роль відіграють в нашому житті кольори. Вони здатні відображати та програмувати наш настрій, впливати на розвиток подій. З розвитком сучасних технологій змінюється і наше сприйняття кольору, і те, як із ним працює індустрія моди та краси.

⦁ Колір, який ми носимо

Ще кілька років тому про компанію Pantone, що займається розробкою модних кольорів, чули хіба що спеціалісти з графічного дизайну. Сьогодні ж вона є справжнім трендсетером. Після того, як головним кольором 2015 року Pantone оголосив відтінок «марсала», дівчата буквально полювали на помади та взуття відповідного тону. Цього літа популярності набули блідо-рожеві тіні для повік, а також пастельні фарби для волосся, адже трендовим визнали колір «рожевий кварц». Причому, залежно від вашого стилю, інтерпретацій у нього може бути безліч: в одязі прозора органза чи мереживо цього кольору підкреслять романтичність образу, а матовий блідо-рожевий неопрен доповнить футуристичний ансамбль. Очікуйте ще одну, ніжно-блакитну лихоманку, адже разом із рожевим кварцем кольором 2016 року було названо і небесний відтінок під назвою serenity, або «безтурботність».

⦁ Колір, який ми споживаємо

Колись вважалося, що для оптимального балансу вітамінів та мікроелементів у раціоні наша їжа має бути переважно червоного, жовтого та зеленого кольору. В наші часи це правило суттєво змінилося. Світ і досі лихоманить манія зелених смузі та детокс-напоїв: адже саме цей колір свідчить про наявність у продукті хлорофілу, природної речовини, що за своєю структурою схожа на гемоглобін. В той самий час спеціалісти високої та молекулярної кухні продовжують працювати на межі кулінарії та мистецтва, створюючи справжні шедеври за допомогою поєднання пігментів виключно органічного походження. Особливо вражає проект 3D Culinary Lab, у рамках якого було розроблено та протестовано перший у світі 3D-принтер для продуктів харчування. Передати словами результат його роботи просто неможливо — це треба бачити та спробувати на смак!

⦁ Колір, в якому ми живемо

Головна тенденція в дизайні інтер’єрів останніх часів — так званий color-блокінг, коли в монохромну білу чи світло-сіру базу додаються окремі елементи яскравого кольору з метою створення акцентів та зонування приміщення. Саме тому культові стільці Ghost Chair від Філіпа Старка у кольоровій версії, що нагадує цукерки-льодяники, і досі залишаються одним з найбажаніших об’єктів інтер’єру. У схожому стилі працює дизайн-бюро Anonymstudio, біло-зелені інтер’єри якого вже встигли підкорити світ. А в проектах лофтів для коворкінгу студії Leeser Architecture колір використовується як оріентир, що проводить відвідувача крізь приміщення.

⦁ Колір, який нас надихає

Колір та мистецтво завжди існували неподільно, але саме зараз цей зв’язок митці та критики підкреслюють особливо. Боротися з пасивним сприйняттям мистецтва — головна мета Олафура Еліасона, якої він досягає своїми інсталяціями використовуючи модні кольори. Митець то занурює нас у кольоровий туман чи веселку, то запрошує до кімнати з особливим жовтим світлом, яке блокує всі інші кольори та робить світ навколо монохромним. А дизайнерський дует Formafantasma відтворив природній процес формування кольору. В їхній останній виставці Anno Tropico стіни та об’єкти з прозорого скла виконують роль діафрагм, що під різними кутами переломлюють світло, акцентуючи той чи інший колір спектра та роблячи предмети об’ємними.

⦁ Колір, що змінюється разом із нами

Мінливість кольору — ще один цікавий аспект сучасних експериментів у сфері мистецтва та моди. На День святого Валентина цього року дизайнери Bompas & Parr організували воркшоп, протягом якого учасники фарбували квіти спеціальними термохромічними фарбами, що потім реагували на дотик або навіть подих зміною кольору. Під брендом The Unseen Emporium створюються аксесуари зі шкіри, хутра та пір’я, здатні перетворити свого володаря на хамелеона. А в рамках найбільшої у світі велосипедної конференції Velo City Global 2016 у Тайбеї було побудовано незвичну рампу для bmx-трюків. Інсталяція VelO2 нагадувала собою величезні легені, а її колір змінювався, сигналізуючи про підвищення рівня забрудненості атмосфери та нагадуючи про необхідність кожному споживати менше та вести екологічний спосіб життя.

Тож, як бачимо, колір надає нам величезні можливості проявити себе. Тому не зволікайте та хутчіш наважуйтесь на сміливі експерименти. Можливо, саме ви станете наступною героїнею нашої статті.

КОМЕНТАРI
Дізнавайся
б’юті новини першою!