7 гріхів проти волосся | Завжди корисна і актуальна інформація ➨ Будь у тренді разом з бюті блогом online салоноу ✂ SYOSS

7 гріхів проти волосся

Авжеж, кожна з нас є власним beauty-експертом. Але іноді ми навіть не помічаємо, як своїми найпростішими щоденними діями завдаємо волоссю шкоди та поступово послаблюємо його. Ми нарахували сім таких поганих звичок і впевнені — про більшість із них ви навіть не здогадувались.

Наші поради догляду за волоссям:

1. Не розчісувати волосся перед миттям

Авжеж, усі ми знаємо, що вологе волосся стає особливо вразливим до механічних пошкоджень, тож після миття розчісуємо його надзвичайно обережно, рухаючись від кінчиків до коріння. Але чи не було б простішим розплутати пасма ще до того, як намочити їх? І нехай вони все одно трохи заплутаються після нанесення шампуню, найбільш цупкі вузли буде «нейтралізовано», а отже і травмування стане менше. Тож ніколи не лінуйтеся витратити кілька зайвих хвилин та розчесати волосся перед миттям.

2. Мити волосся надто гарячою водою

За своєю хімічною суттю кератин, з якого складається наше волосся, є білком. А ви, напевне, бачили, що відбувається з білком, якщо його занурити у гарячу воду... Тож аби основний будматеріал ваших пасом не коагулювався, втрачаючи свою еластичність, не полініться віднайти і встановити максимально низьку, але комфортну для вас температуру води. До речі, мити волосся надто холодною водою також не варто — вам просто не вдасться позбавитись залишків стайлінгу на волоссі та жиру на шкірі голови. Крижаний душ — це трюк для фінального ополіскування. Тож якщо хочете дізнатися як доглядати за волоссям ще ефективніше, читайте далі.

3. Не використовувати бальзам-ополіскувач

Можливо, вам здається, що кондиціонер обтяжує пасма або у вас просто немає часу чекати, доки він подіє. У будь-якому випадку це найбільша помилка, яку можна було зробити. Ми вже пояснювали, що шампунь та кондиціонер доповнюють один одного, адже перший, з метою якісного очищення, піднімає кутикули волосся за рахунок своєї лужної формули, а другий має кислотну основу, і ці лусочки знов повертає на своє місце. Тож тут немає нічого дивного, просто хімія, а догляд за волоссям краще робити більш органічними речовинами.

4. Довго носити рушник на голові

Авжеж, тюрбан із рушника гарно підкреслює риси обличчя і є зайвим приводом зробити селфі. Але не варто надто довго тримати його на волоссі. По-перше, важкий рушник обтяжує та послаблює корені, що може призвести до випадіння волосся. По-друге, під ним утворюється своєрідна сауна, яка стимулює активність потових та сальних залоз. По-третє, за цей час корені волосся підсихають швидше, і в цій зоні можуть сформуватися неестетичні заломи, які потім доведеться виправляти за допомогою фена або прасочки, тож ви ризикуєте отримати ще й термічне пошкодження шкіри голови. Чи не краще було б просто дати своєму волоссю трохи підсохнути самостійно?

5. Починати сушити волосся надто рано

Ця помилка діаметрально протилежна попередній, але не менш поширена. Деякі з нас настільки поспішають, що вмикають фен, ще стоячи однією ногою у ванні. Авжеж, тут ми трохи перебільшуємо, і тим не менш маємо наголосити: у момент, коли ви візьмете до рук фен, волосся вже має бути сухим на 60-70% (у випадку з прасочкою ця цифра і зовсім збільшується до 100%). Логіка тут досить проста: чим вологішим буде волосся, тим довше часу і вища температура знадобиться, щоб його висушити, тим більше у вас буде шансів отримати термічні пошкодження. До того ж, навіть ванна кімната на цей момент ще не встигне охолонути, а отже пара в ній буде осідати на волоссі, тим самим уповільнюючи процес. Тож якщо ви дійсно цінуєте власний час, розслабтеся та зробіть собі сніданок, доки волосся буде сохнути розпущеним. А щоб бути максимально обережною, під час укладання обов’язково використовуйте засоби з термозахистом. Наприклад, в гамі SYOSS є спрей Heat Protect, який не тільки захищає волосся від негативного впливу високих температур, але й забезпечує його гладкість до 24 годин.

6. Спати з мокрим волоссям

Авжеж, життя — це одвічне коливання між бажанням поспати та бажанням ходити з чистою головою. Деякі з нас знайшли вирішення цієї дилеми та миють волосся просто перед тим, як впасти в обійми Морфея. Не дуже корисна звичка, маємо вам сказати. По-перше, так ви ризикуєте підхопити як мінімум нежить, як максимум — шийну невралгію. До того ж, вологе волосся травмуватиметься під час того, як уві сні ви перевертатиметеся з боку на бік. А хтозна, наскільки спокійно ви спите — перевіряти не радимо.

7. Не використовувати насадки для фена

Без перебільшень, сопло та дифузор — це геніальні винаходи людства. Але більшість із нас все одно сушить волосся, не використовуючи жодної з цих насадок — підсвідомо нам здається, що круглий отвір фена працює ефективніше. В той час, як суть сопла як раз в тому, що він подає гаряче повітря концентровано та цілеспрямовано, за рахунок чого сушить швидше і потребує меншої температури, а головне — краще розпрямляє волосся та пригладжує його лусочки. В свою чергу дифузор створений для того, аби розсіювати потік повітря та м’яко підсушувати локони, окреслюючи їхню природну форму. Це просто справа звички! Змініть їх — і ваше волосся віддячить вам, а доглядати за волоссям в домашніх умовах стане ще ефективніше!

КОМЕНТАРI
Дізнавайся
б’юті новини першою!