26 років незалежності української моди | Завжди корисна і актуальна інформація ➨ Будь у тренді разом з б'юті блогом online салоноу ✂ SYOSS

26 років незалежності української моди

 

Всі історичні події, що сталися з нашою країною упродовж років її незалежності, знайшли своє відображення в думках і світогляді людей, в мистецтві та навіть торкнулися моди. Саме становленню модної індустрії в Україні, її розвитку та людям, що творили її, була присвячена виставка “In Progress. Дрес-код України доби Незалежності", що проходила в “Мистецькому арсеналі”.


Екскурс модними стежками був умовно розділений на три відрізки часу: 1991-1997 рр.., 1997-2010 рр.., 2010-по наш час. Зоя Звіняцьківська (куратор виставки) пояснює такий хронометраж соціокультурними процесами, про які вона спробувала розповісти мовою моди.

1991-1997 — це час, який ми з краплею ностальгії називаємо “шалені 90-ті”. Після радянської епохи зароджується авангардна українська мода, як відповідь на всі поневіряння і обмеження, що були притаманні часу “залізної завіси”. Отримавши свободу самовираження, дизайнери починають іронізувати над колишньою ідеологією, перетворюючи життя і свою творчість у справжнісенький карнавал.


Мода вулиць, тим часом, формується на блошиних ринках: перешиваються старі речі з “бабусиної скрині”, з’являється перший “імпорт”, молодь намагається наслідувати кіногероїв з голлівудських блокбастерів.

1997-2010 — це “ситі нульові” та “український гламур”. Найбільш характерна риса цього часу — повернення до витоків української культури, використання етнічних орнаментів та мотивів. Українське народне вбрання стало модним і з'явилось в більшості колекцій вітчизняних дизайнерів. В цей час його вдягають зірки шоу-бізнесу, політичні діячі і, звісно, перша леді.

“Мода людей” в цей час опиняється під впливом гламуру. Розкіш, зовнішній блиск та експлуатація теми сексу — ключові особливості цього соціокультурного феномену.

2010-по наш час — це зламний момент в історії української моди. З локальних подій акценти переміщаються на глобальні. Сучасна українська мода — це повний відрив від радянського минулого, побудова нового суспільства без обмежень. Дорогий одяг більше не представляє особистість, не робить її кращою за інших. Нові враження, цікавий досвід, незвичайні подорожі — набагато вдаліший презентер власного “я”.

КОМЕНТАРI
Дізнавайся
б’юті новини першою!